Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Altın Konu Btk Akademi Nedir, Ne İş Yapar? Btk Akademi'ye Nasıl Ulaşılır?

Fatih Bulut

Süper Üye
Dc
fatihbulut

Bilginin toplumla paylaşılması ve halkın bilinçlenmesi konusunda faaliyetini sürdürmekte olan BTK Akademi, eğitime yenilikçi bakışı, teknolojik olanaklar dahilinde gelişime ve geliştirmeye açık vizyonu ile hizmetleri sürdürmektedir. 2017 yılından bugüne hizmetlerini sürdüren kurumun amacı düzenlemiş olduğu eğitimler sayesinde her yaştan katılımcının eğitim ve öğrenim sürecine katkı sağlamaktır. Peki BTK Akademi nedir, ne iş yapar? BTK Akademi'ye nasıl ulaşılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.​

Screenshot_2.png

BTK Akademi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun kısaltılmış adıdır. Kurum, online eğitimler, sınıf içi programlar, özel sektör ve kamu alanında iş gücü faaliyetlerini sürdürülebilir kırmaya yönelik çalışmalar gibi pek çok amaca hizmete vermektedir.

BTK Akademi Nedir?

Bilgi erişimini her yaşa ulaştırma amacıyla 2017 yılında çalışmalarına başlayan BTK Akademi (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) teknoloji, bilim ve eğitim rehberliğinde hizmet vermekte olan bir kurumdur. Gerek özel sektöre gerekse kamuya kalifiyeli personel yetiştirmek, gençlerin ve çocukların öğrenim açıklarını kapatmak, üniversite, kurum ve kuruluşlarla koordineli çalışarak bilgi aktarımına yardımcı olmak için faaliyetlerine devam eden kurum teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak çalışmalarına devam etmektedir.

BTK Akademi Ne İş Yapar?

BTK Akademi gençlere, çocuklara ve her yaştan iş sahibi olmak isteyen kişiye eğitim ve öğretim faaliyetleri düzenler, online sertifika programları ve sınıf içi çalışmalar gerçekleştirir. BİT alanında etkin ve bilinçli çalışmalar düzenleme başta olmak üzere, bilgi alımının önündeki engelleri kaldırarak eğitimin herkes için eşit şartlarda alınabilmesini mümkün hale getirir.

BTK Akademi'ye Nasıl Ulaşılır?

BTK Akademi’ye ulaşmak için web sitesini ziyaret etmek yeterlidir. Platform üzerinde yer almakta olan giriş sayfasında e-devlet şifresi ile giriş yapılarak hizmetlere erişebilir. BTK Akademi’de yer alan Eğitim Kataloğu içerisinde almak istenilen eğitimlere dair gerekli bilgi yer almakta, tüm kullanıcılar için açık halde bulunan eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar